Šéf pražské IT firmy Operátor ICT skončil

Představenstvo Prahou vlastněné firmy Operátor ICT odvolalo z funkce svého dosavadního předsedu Tomáše Barcziho, sdělil Vladimír Antonin Bláha z oddělení marketingu a PR společnosti. Důvodem odvolání podle něj byla „ochrana dobré pověsti“ firmy. Na místo předsedy byl zvolen dosavadní místopředseda představenstva Jan Znamenáček. Místopředsedou se namísto Znamenáčka stal dosavadní člen představenstva Petr Suška.

„Rozhodnutí o odvolání pana Tomáše Barcziho z pozice předsedy představenstva bylo učiněno za účelem ochrany dobré pověsti naší společnosti a jejich zájmů. Tímto jednáním eliminujeme hrozící riziko prodlení při vytváření negativního mediálního obrazu firmy a snížení reputace Operátora ICT,“ uvedl nově jmenovaný předseda Znamenáček. V některých médiích se v posledních dnech objevily informace o stížnostech na dosavadního šéfa představenstva.

OICT, původně Operátor opencard, je městská akciová společnost, která vznikla pro řešení problémů s kartou opencard. Následně město portfolio její činnosti rozšířilo a upravilo název. Dnes má na starosti provoz karty MHD lítačka i další projekty v IT a smart city, tedy využití moderních technologií pro lepší správu města.