Rohlík spojil síly se Světem bedýnek, společně připravili udržitelné tašky plné sezónní zeleniny a ovoce od českých farmářů

Svět Bedýnek je projekt, který 12 let dodával čerstvou lokální zeleninu a ovoce českým domácnostem. Zakladatelé a manželé Jana a Petr Bínovi však na jaře tohoto roku svůj e-shop uzavřeli. Cítili, že je potřeba si odpočinout a také již v této době, která podnikatelům příliš nepřeje, nedokázali službu nadále rozšiřovat. Spojili však síly s Rohlíkem, který farmáře dlouhodobě podporuje a jejich sklizeň na Rohlik.cz prodává, a společně vytvořili tašky plné ovoce a zeleniny od českých pěstitelů.

Svět Bedýnek je projekt manželů Jany a Petra Bínových, který 12 let dodával čerstvou lokální zeleninu a ovoce českým domácnostem. Hlavní myšlenkou bylo pomoci rodinám jíst zdravěji, využít k tomu suroviny, které nám naše krajina poskytuje a v neposlední řadě také pomoci českým farmářům.

Projekt Farmářské bedýnky začínal v době, kdy farmářské trhy teprve začínaly a o farmářské zelenině a ovoci zatím nikdo moc nevěděl. Jana vytvořila jednoduché stránky a Petr se rozjel do polí shánět farmáře. Z počátku to však nebylo jednoduché – farmáři svou úrodu prodávali ze dvora nebo u cest, a tak pro ně bylo těžké pochopit koncept bedýnek. Manželé se ale nevzdávali a farmáři brzy přišli na to, že pravidelný odběr jejich sklizně je výhodný pro obě strany.

Zakladatelé a manželé Jana a Petr však na jaře tohoto roku svůj e-shop uzavřeli. Cítili, že je potřeba si odpočinout a také již v této době, která podnikatelům příliš nepřeje, nedokázali službu nadále rozšiřovat. Nyní spojili síly s Rohlíkem a pomáhají farmářům i Rohlíku rozjet koncept Fresh tašek s cílem zajistit pravidelný odběr sklizně.